mikina " labuť "

biobavlnena-mikina-174mikina-z-biobavlny-165mikina-labut-158mikina-z-biobavlny-154
Cena:
1288 Kč
Typ látky

Velikost Tooltip

Vyberte barvu

Popis produktu

Již pouze poslední kus z veluru, jelikož látka se již nevyrábí. Mikinu lze objednat již pouze z melírované bio bavlněné látky ( 90% bio bavlna s příměsí 5% konopí a 5% lnu). Látka má certifikaci Gots.

Mikina "labuť" na fotografii je vyrobena ze 100% biobavlny s certifikací GOTS. Smetanová barva je přirozenou barvou bio bavlny. Na mikinu byl použit jemný velur, který vizuálně i dotykově připomíná samet, ale oproti sametu vyniká pružností a není náchylný na oděr.

Střih mikiny kopíruje křivky těla, pružnost materiálu však zároveň zaručuje volnost pohybu.

Znakem jedinečnosti modelu je volnější rolák, který byl navržen tak, aby střihem i funkcí při vyhrnutí vytvářel prvek na pomezí kukly a kapuce. Ženám dodává tento tajuplnou krásu labutě a působí i prakticky, když je halí v nepříznivém počasí. Délka materiálu, použitého na kuklokapuci, vytváří krásné variabilní řasení v oblasti krku, a to jak při shrnutí do roláku, tak při pokrytí hlavy.

 

Tento model i všechny další v naší nabídce jsou kompletně vyrobeny v České republice. To znamená, že je v ČR nejen šijeme, ale i samotný materiál na jejich výrobu je zde splétán. Podporujeme Českou tradici výroby látek.

 

Biobavlna je materiál skýtající mnoho výhod:

  • pěstuje se bez chemikálií

  • nepředstavuje zátěž pro planetu (půda, spodní voda)

  • není postupnou záhubou pro její pěstitele a pracovníky na polích s bavlníkem (v konvenční produkci jim chemikálie způsobují různá onemocnění i nádorového charakteru)

  • není nebezpečná pro její nositele (při konvenčních postupech obsahuje jedno obyčejně tričko čtvrt kilogramu chemikálií, které se postupně uvolňují do kůže při nošení)

  • je příjemná na těle

  • působí antistresově, její měkkost uklidňuje tělo, mysl i ducha

  • je hypoalergenní a nedráždí ani citlivou kůži

  • na pěstování biobavlny není třeba velké množství vody jako u konvenčně pěstované bavlny