šaty na úzká ramínka

_vyrp13_20modely-227bio-saty2biosaty-pro-deti
Cena:
588 Kč
Velikost Tooltip

Vyberte barvu biobavlny Tooltip
Vzorník barev biobavlny najdete v menu nahoře.

Vyberte druh látky Tooltip
Vyberte si z možností druhu látek.

Vyberte barvu bambusu Tooltip
Vzorník barev bambusu najdete v menu nahoře.

Popis produktu

Šaty na úzká ramínka šijeme ze 100% biobavlny s certifikací GOTS a nebo z bambusu (95% bambus + 5% elastan).

 

Šaty jsou navrženy na základě zkušeností matek, a to tak, aby zajišťovali dětem veškerý komfort při pohybu. Krátká úzká ramínka nepadají z ramen, přitom průramky jsou adekvátně hluboké, aby neškrtila. Přestože se jedná o letní šaty, výstřih je nízký, šaty zakrývají dítěti partie, které jsou již náchylné k prostydnutí. V těle jsou středně úzké, aby si v nich dítě bylo při pohybu jisté, esteticky široký volán však umožňuje dítěti široký rozsah pohybu nohou při všech činnostech. Tento střih také takzvaně "roste spolu s dítětem", přizpůsobuje se jeho výškovým i váhovým změnám a vydrží až pět let - od dlouhých šatů přes kratší až k tunice a tílku.

Šaty je možné kombinovat se stejnobarevnou dívčí verzí kraťásků, které zajistí dítěti pokrytí intimních partií při jeho hrách (samy děti oceňují tento typ "spodničky" na skluzavce, neboť pokrývá větší část stehen než běžné spodní prádlo, čímž se vyhýbají spálení o skluzavku). 

Tyto šaty patří mezi univerzální modely, pro jejich vysokou zdravotní nezávadnost a prodyšnost materiálu, který eliminuje pocení, jsou vhodné též na spaní - většinou takto použity ve své smetanové variantě. Smetanová je přirozená barva biobavlny a splňuje kritéria nejvyšší zdravotní nezávadnosti (doložené certifikátem GOTS).

Nadstandartní nabídkou jsou šaty v barvě světle zelené, petrolejové a červené, na jejichž výrobu je použita barva, která je označena certifikátem 100% zdravotní nezávadnosti (GOTS). Proto tyto šaty splňují nejvyšší zdravotní kritéria. Nedráždí alergické děti ani děti s ekzémem a citlivou kůží.

Tento model i všechny další v naší nabídce jsou kompletně vyrobeny v České republice. To znamená, že je v ČR nejen šijeme, ale i samotný materiál na jejich výrobu je zde splétán. Podporujeme Českou tradici výroby látek.

Biobavlna je vhodná pro nás i naše děti zejména z těchto důvodů:

  • pěstuje se bez chemikálií

  • nepředstavuje zátěž pro planetu (půda, spodní voda)

  • není postupnou záhubou pro její pěstitele a pracovníky na polích s bavlníkem (v konvenční produkci jim chemikálie způsobují různá onemocnění i nádorového charakteru)

  • není nebezpečná pro její nositele (při konvenčních postupech obsahuje jedno obyčejně tričko čtvrt kilogramu chemikálií, které se postupně uvolňují do kůže při nošení)

  • je příjemná na těle

  • působí antistresově, její měkkost uklidňuje tělo, mysl i ducha

  • je hypoalergenní a nedráždí ani citlivou kůži

  • na pěstování biobavlny není třeba velké množství vody jako u konvenčně pěstované bavlny