noční košilka

bio-detska-nocni-kosilenocni-kosilka-detska-066nocni-kosilka-detska-031okbio-leginy1
Cena:
350 Kč
Velikost Tooltip

Typ látky

Vyberte barvu

Délka rukávů Tooltip
Vyberte z možností, jakou délku rukávů potřebujete.

Popis produktu

Noční košilka je vyrobena ze 100% biobavlny s certifikací GOTS. Smetanová barva je přirozenou barvou biobavlny a proto splňuje nejvyšší zdravotní nezávadnost.

Střih je navržen podle požadavků matek na košilky pro malé dívky. Košilka má dostatečně krátký výstřih, který zakrývá průdušky. Ramínka jsou širší, košilka na ramenou dobře drží. Průramky nejsou příliš hluboké, takže dítě nemá košilku zbytečně volnou v podpaží. Všechny tyto střihové přístupy jsou navrženy s ohledem na věkovou flexibilitu - košilka zhruba v rozmezí tří let doslova "roste s dítětem" a přizpůsobuje se jeho růstovým změnám. Ve snaze více zabránit vyhrnování košilky při spaní má košilka prodlouženou zadní délku, zakončenou v romantickém oblouku. Přestřih nad prsy působí minimalisticky, áčkový střih těla košilky naopak jemným dívčím dojmem.

Nabízíme ve dvou variantách. První je nátělníkový rukáv, tento střih se růstem dítěte stane v poslední fázi nátělníkem. Druhou variantou je krátký kimonový rukáv, který nemá v průramcích švy a tudíž model roste spolu s dítětem do tuniky a nakonec do fáze trika. 

Pro případ chladnějších nocí lze košilku kombinovat s legínkami z naší nabídky.

 

Tento model i všechny další v naší nabídce jsou kompletně vyrobeny v České republice. To znamená, že je v ČR nejen šijeme, ale i samotný materiál na jejich výrobu je zde splétán. Podporujeme Českou tradici výroby látek.

 

Biobavlna na spaní má řadu výhod:

  • pěstuje se bez chemikálií

  • nepředstavuje zátěž pro planetu (půda, spodní voda)

  • není postupnou záhubou pro její pěstitele a pracovníky na polích s bavlníkem (v konvenční produkci jim chemikálie způsobují různá onemocnění i nádorového charakteru)

  • není nebezpečná pro její nositele (při konvenčních postupech obsahuje jedno obyčejně tričko čtvrt kilogramu chemikálií, které se postupně uvolňují do kůže při nošení)

  • je příjemná na těle

  • působí antistresově, její měkkost uklidňuje tělo, mysl i ducha

  • je hypoalergenní a nedráždí ani citlivou kůži

  • na pěstování biobavlny není třeba velké množství vody jako u konvenčně pěstované bavlny