bio tepláky - " rostoucí "

bio-bavlnene-detske-teplaky-11bio-teplaky-rostouci-1
Cena:
399 Kč
Velikost Tooltip

Vyberte druh látky Tooltip
Vyberte si z možností druhu látek.

Vyberte barvu biobavlny Tooltip
Vzorník barev biobavlny najdete v menu nahoře.

Popis produktu

 "Rostoucí" tepláky ze 100% biobavlněného úpletu silné gramáže s certifikací GOTS. Tepláčky nově šijeme z přírodně barevně rostlé biobavlny v oříškově hnědé barvě a olivově zeleném melíru. Tyto látky nejsou nijak barveny, jejich barva je přirozeným přírodním odstínem vypěstovaným ze starých odrůd biobavlny. Tepláky tak splňují nejvyšší zdravotní kritéria. Vhodné pro děti s problematickou kůží.

Výhodou nových nebarvených odstínů je, že při praní stále tmavnou, až o tři odstíny. Nebojte se tedy prvotního světlejšího dojmu z látky.  Oříškově hnědá je nejtmavší hnědou, kterou lze vypěstovat. Olivově zelený melír je světlejší odstín zelené.

Jsou ušity tak, aby je dítě mohlo nosit několik let -  mají ohrnovací nohavice a povolovací gumu na knoflík v pase, která umožňuje měnit obvod pasu. Proti prodření látky v oblasti kolen používáme dvojité podšití látky.

 

 

Tento model i všechny další v naší nabídce jsou kompletně vyrobeny v České republice. To znamená, že je v ČR nejen šijeme, ale i samotný materiál na jejich výrobu je zde splétán. Podporujeme Českou tradici výroby látek.

 

 Biobavlna je velmi vhodná pro vás i vaše děti:

  • pěstuje se bez chemikálií

  • nepředstavuje zátěž pro planetu (půda, spodní voda)

  • není postupnou záhubou pro její pěstitele a pracovníky na polích s bavlníkem (v konvenční produkci jim chemikálie způsobují různá onemocnění i nádorového charakteru)

  • není nebezpečná pro její nositele (při konvenčních postupech obsahuje jedno obyčejně tričko čtvrt kilogramu chemikálií, které se postupně uvolňují do kůže při nošení)

  • je příjemná na těle

  • působí antistresově, její měkkost uklidňuje tělo, mysl i ducha

  • je hypoalergenní a nedráždí ani citlivou kůži

  • na pěstování biobavlny není třeba velké množství vody jako u konvenčně pěstované bavlny