O nás

 Značka Česká bio móda používá výhradně materiály, které jsou vyráběny v souladu s přírodou.

 

Co můžete očekávat od projektu ČESKÁ BIO MÓDA ? Co přináší nového a čím je prospěšná?

 

Je ČESKÁ:

 

 • obnovili jsme práci na starých oděvních strojích v malé středočeské továrničce na výrobu ponožek (moderní stroje již nedokážou vyrobit ponožky z čisté bavlněné příze bez syntetik a elastanu)

 • zakázkami rozšiřujeme výrobu 100% bio bavlněné paličkované krajky v jedinečné továrně v moravském regionu

 • podporujeme pletárny úpletů v Moravském kraji

 •  

Slovem BIO v našem názvu vyjadřujeme značku kvality, jež garantuje:

 

 • zdraví lidí při pěstování a zpracování biobavlny

 • přirozenou práci v oblastech, kde se biobavlna ekologicky pěstuje

 • dokonalost přírodně rostlé biobavlny, kterou není třeba vylepšovat chemickými přísadami

 • zdraví těch, kdo oděvy nosí:

 • nemusí detoxikovat chemii z oděvu (menší potivost)

 • biobavlna i ostatní ekologické materiály jsou prodyšné - zajišťují tak přirozenou termoregulaci těla

 • ekologické látky jsou vhodné i pro alergiky a osoby s kožními problémy, pro děti, uzdravující se osoby nebo pro ty, jež mají změněnou vnímavost prostředí (např. poporodní citlivost kůže)

 • ekologické materiály jsou příjemné na dotek všem

 

A nakonec – jedná se o MÓDU.

 

Všechny námi používané materiály jsou vyráběny v souladu s přírodou, která nám je i inspirací. Do konečného návrhu nového modelu se ovšem promítá i současný životní styl a městská elegance. Tato poslední složka našeho názvu podtrhuje obě předchozí a vyvyšuje je na srovnatelnou kvalitu s ostatními módními značkami, ovšem v kvalitě, kterou jinde nenajdete. Poprvé se tak můžete setkat s produkty, u kterých se čistota přírody snoubí s místní produkcí a navíc v designu, který není zpátečnický, ale schopný se uchytit i po boku novodobého oděvnictví. To vše v rámci rafinovaných střihů a originálních aplikací vznikajících pod rukama vedenýma výtvarným duchem!

 

Volba materiálů podléhá přísným kritériím bio certifikátů, látky si zachovávají své přirozené vlastnosti a jsou na těle velmi příjemné. Podrobnější informace o certifikátech, jež používáme hledejte prosím pod názvem „certifikáty“. Při navrhování modelů se Adéla Stonjeková, která je zároveň autorkou České bio módy, inspiruje řadou prvků – přirozenou anatomií člověka: využívá nebo vhodně upravuje klasické střihy pánské i dámské, podtrhuje u obou pohlaví, co si žádá. U dětského textilu  citlivě vnímá potřeby dítěte v drobných detailech jako rozparky u kotníku legín nebo širší sukně pro volnost pohybu. Dále hledá inspiraci v přírodě: větrem, když chce čelit letním horkům, labutěmi, když hledá elegantní límec pro mikinu nebo směřuje i výše, když chce ženě propůjčit andělská křídla. A v neposlední řadě neopomíná ani sledovat současnou módní scénu a zohlednit ji do svého konceptu celistvé módy, která funguje v přírodě i ve městě. Obsahuje člověka v celé šíři a dokáže se mu přizpůsobit.

 

Adéla Stonjeková je autorkou projektu ČESKÁ BIO MÓDA.Adéla Stonjekováceskabiomoda Jana CinkováJana Cinková šije pro ČESKOU BIO MÓDU

 Poměrně nedávno vzniklý trh s oblečením v bio kvalitě postrádal dostatečně širokou nabídku soudobých střihů a designu. Adéla proto využila svého potenciálu výtvarnice k vytvoření sebevědomé a nadčasové módy, která je ekologická a bio. Její myšlenku jí pomáhá realizovat nadaná dámská krejčová Jana Cinková, která svou pečlivostí a umem získaným dvacetiletou praxí v oděvnictví, dodává bio módě na kvalitě zpracování. Obě fungují v symbióze jako doplňující se živý organismus, jenž přivádí na svět nové nápady a vhledy k tvorbě. Všechny oděvy jsou dlouho testovány nošením, praním, sušením v nejrůznějších podmínkách. 

Kolekci 2016  a 2018 fotila profesionálka Vendula Fantová.